aykut çetinel
Aykut Çetinel
Avukat

Hakkımızda

Av. Aykut ÇETİNEL, Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2007 yılında mezun olduktan sonra Avukatlık kariyerine İzmir Barosu’na bağlı olarak devam etmektedir. Tüm Türkiye çapında aktif olarak avukatlık faaliyetini sürdürmektedir. 2018 yılından beri iş portföyü KVKK Danışmanlığı, GDPR Danışmanlığı, Sağlık Turizmi Danışmanlığı ve Şirketler Hukuku kapsamında danışmanlık hizmetlerine yoğunlaşmıştır. Verilen hizmet hukuki danışmanlık şeklinde olabileceği gibi danışmanlık hizmeti verilen şirket aleyhine açılan davalarda temsil edilme şeklinde de olabilmektedir. Av. Aykut ÇETİNEL’in hukuki ilişkiler bazındaki genel prensibi, dürüstlük, güven ve şeffaflık ilkelerine riayet etme şeklindedir.

İzmir merkezli olarak tüm Türkiye’de faaliyet yürüten avukatlık büromuz hukuki ilişkiler bazındaki genel prensibi dürüstlük, güven ve şeffaflık ilkeleri doğrultusunda gerçekleşmektedir. Yılların vermiş olduğu hukuki birikimleri ve mesleki tecrübesiyle birçok dava tarafımızdan başarıyla sonuçlandırmıştır. Her zaman tarafımızdan somut olaya çözüm ve başarı odaklı bir anlayış ile yaklaşılmıştır. Kaliteli, doğru ve dürüst hizmet önceliğimiz olmuştur. Danışmanlık hizmeti alan şirketler ve danışanlar için sadece dava avukatlığı değil aynı zamanda hukuki problemler daha oluşmadan destek sunulmaktadır. Hukuk alanında oluşabilecek yeni sorunlarla ilgili çeşitli platformlarda görüşlerini beyan etmektedir. Müvekkil-Vekil arasındaki karşılıklı dürüstlük, güven ve şeffaflık ilkeleri üzerine temellendirilmiş ve bu çerçevede değişen zaman koşullarına uygun olarak verdiğimiz hizmetin kalitesini arttırmak ve en üst düzeye çıkarmak amacıyla sürekli gelişim içerisinde bulunmaktayız.

Toplumda insan, değerleri, kültürü, yaşamı, düşünceleri ve duyguları ile vardır. İşte bu faktörlerle her topluma özgü davranış modelleri ve anlam sistemleri oluşmaktadır. Sağlıklı olması gereken anlam sistemleri içinde önemli bir parametre “adalete güven” duygusudur. Düzen içindeki insanların düzene ve birbirlerine karşı güveni, adalete güvenlerinden gelmektedir. Bu bağlamda, meslektaşlarımıza saygımızdan asla ödün vermemek bir diğer ilke ve prensibimizdir.